בשנים האחרונות אנו עדים למגמה עולמית הכוללת התרחבות משמעותית בשטחים העירוניים והמתועשים, על חשבון שטחים חקלאים וטבעיים רבים, כנגזרת מהגידול המתמשך באוכלוסייה והעדפה כללית למגורים בעיר. בישראל הקטנה והצפופה, מגמה זו הינה משמעותית אף יותר ומביאה להקטנה משמעותית בשטחים הקיימים לגידול ירקות חקלאי, צמצום הנוף הירוק ועלייה נכרת במחירי הייצור גם בשל אתגרי אקלים וצמצום משאבים זמינים לגידולים השונים. כל אלו ועוד, גורמים לא פעם למצב בו אנו נאלצים לשלם מחירים גבוהים על תוצרת חקלאית (כגון ירקות), ולהתפשר על גידולים מרוססים שאינם בהכרח בריאים.  על כן, ניתן לראות כיום כי יותר ויותר אנשים פרטיים בסביבה האורבנית בוחרים להתחיל ולגדל את התוצרת החקלאית בעצמם ולשימושם האישי, בשיטה ההידרופונית.

הידרופוניקה הינה דוגמא לשיטה יעילה בפני עצמה, לגידול ירקות מזינים (תבלינים או ירקות) במערכת צינורות סגורה, על בסיס מים ודשן (חומרי הזנה) אשר מסתחררים במעגל סגור. יתרונות השיטה, הופכים אותה למאוד מתאימה לסביבה אורבנית צפופה, כאשר הגידולים השונים גדלים במהירות רבה יותר בהשוואה למצע אדמה, וכן הקמת הגינה עצמה נעשית על שטח מצומצם יותר ביחס לגינת ירק רגילה. יתרון מובהק נוסף של השיטה, הינו זמינות גבוהה של מים וחומרי הזנה לפי דרישת הצמח, במקביל לחיסכון משמעותי בחומרי דשן ובהשקיה ביחס לגינה רגילה, מאחר וקיים איבוד מים מופחת במערכת ההידרופונית הסגורה.  בעוד שבגידולים חקלאיים רגילים, משתמשים במגוון ריסוסים כימיים העשויים להזיק לבריאות, הגידולים ההידרופוניים הם לרוב אורגניים ומאופיינים במספר מופחת מאוד של מזיקים, בשל העדר מצע האדמה המהווה מקור למרבית המזיקים בחקלאות.

חברת וינאה גרין מציעה מערכות הידרופוניות שונות שדורשות תחזוקה מינימלית, ומאפשרות לגדל גידולים שונים, טריים, בריאים ומזינים, אותם ניתן לקטוף הישר מהמערכת לצלחת. לדוגמא, גידולים כגון חסה, בצל ירוק, פטרוזיליה, עגבניות, מלפפונים ועוד! בין המערכות הקיימות, ניתן למצוא מערכת באיכות גבוהה אותן ניתן להציב בסביבה פתוחה עם אור שמש, או במרחב הבית עם תאורת גידול מתאימה. המערכות מתאימות גם עבור דירות קטנות ללא מרפסת או גינה.

 

פתח צ'אט
1
צריך עזרה?
שלום
אפשר לעזור?
דילוג לתוכן